Kvetinová korunka pre Miss Foklór 2015

Keď som bola oslovená s požiadavkou vyrobiť korunku v podobe party pre budúcu Miss Folklór.. ako dlho myslíte, že som váhala?
Návrhy sa vo mne rodili okamžite.

Poslednou dobou ani nemusím listovať medzi fotkami, stačí listovať v hlave. Pri svojom tvorení som sa inšpirovala Liptovským regiónom, konkrétne obcou Liptovská Teplička (popravde som raz vyrobila partu iba podľa mojich predstáv a o rok takú takmer istú objavila na fotkách práve z tejto obce) 
To vraví len o prirodzenom cykle, našej rozmanitosti a citu ku kráse. 
No a bolo rozhodnuté. 
Spojila som tradičné s moderným, mojou predstavivosťou.. a vznikla táto kvetinová korunka plná farebných kvietkov a sklenených perličiek.

Keď sa na ňu teraz dívam, musím povedať, že víťazke Petre Lenárovej neskutočne pristane. 
Sama by som medzi dievčatami nevedela zvoliť tú "naj"... Všetky boli nesmierne talentované a akoby nestačilo aj krásne! Rozhodol doslova hlas ľudu, každý jeden návštevník tohto podujatia mohol hlasovať o budúcej kráľovnej.

A tak sa 29. augusta na Liptove, pod horami, v obci Východná konalo toto tradične netradičné podujatie plné krásy nášho ľudového dedičstva.. krojov, tanca, spevu.
Úprimne musím priznať, že najviac som dych zatajovala pri "prehliadke" našich tradičných svadobných párt.
Zapožičaná bola aj jedna odomňa, z môjho rodného Záhoria, ktorú som vyrábala podľa storočného dochovaného originálu.

Som nesmierne rada, že sa zrodilo niečo, čo môže byť pre nás tak identické a svojou časťou prispieva taktiež k tomu, aby sme nezabúdali nato koľko šikovnosti, jedinečnosti a bohatstva nám odovzdali naši predkovia.
Veľká vďaka patrí organizátorke Barbore Palovičovej, bez ktorej by táto súťaž nikdy nemala takúto podobu.

A teraz už koniec slovám, pozrite si okamihy, ktoré som pre vás zachytila...

Miss Folklór 2015 Petra Lenárová, Sandra Polákovámoderátor podujatia Marcel Forgáč, organizátorka Miss Folklór Barbora Palovičová
Tradičná kvetinová parta z regiónu Záhorie, vyrábaná z ručne robených kvietkov a sklenených fúkaných perličiek.
Nájdete ju aj TU.

Súťažiace mali na sebe okrem tradičných a štylizovaných krojov aj modrotlačové šaty z kolekcie "True Blue" od slovenskej módnej návrhárky Jany Gavalcovej.
A tu už po mojom boku krásne víťazky aj finalistky súťaže, spolu s Barborou Palovičovou.
♥


Love, passion and folklore!

Sandra

...

foto/postprocess: Sandra Poláková


CONVERSATION

6 komentárov:

 1. Krásne obrázky, krásne šaty, krásne kroje, všetko je naozaj krásne, aj Tvoja korunka krásy! :-)

  Katharine-fashionisbeautiful
  Súťaž so Zonerom

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ked ti uz pod rukami zacinaju "same" vznikat taketo nadhery a ked sa tie nadhery objavuju aj na takychto podujatiach, tak urcite vies, ze sa uberas spravnym smerom. A je iba krasne, ze tvoj spravny smer je olemovany kvetinkami, perlickami, vysivkami a dalsimi nadhernymi a hodnotnymi vecami :).

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Úžasné, Sandra. Keď vidím ako si Ti darí, aké sú tam krásne baby, tie nádherné party, kroje, tak je mi fakt dobre na duši. Ten návrat ku koreňom, proste skvelé.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Všetky tieto naše folklórne vecičky sa mi strašne páčia :) Som rada, že to ešte niekto nosí, keď raz budem nato mať aj ja si dám vyrobiť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Korunka je nádherná :) Krásné fotky !

  OdpovedaťOdstrániť