Tri dni hudobnej slasti a radosti ♥ Pohoda 2014foto: sme.sk

Najskôr som si povedala:,,Veď fotky to povedia za mňa.“
 No predsa mi nedá nepreniesť moje pocity aspoň do pár slov. Hlavne tak nejak nezachytávajú len samotnú Pohodu, ale skôr doslova... mňa na Pohode :-)

Minulý ročník bol môj prvý. A ja sa doteraz pýtam prečo. Prečo som dovtedy tak dlho tento festival vedome ignorovala. Hmm.
Náklonnosť k festivalom je vo mne dá sa povedať odmala. Vždy som vyhladávala zväčša tie menšie ako Beseda u Bigbítu či celkom maličké rodinné festivaly s veľkým srdcom niekde na lúke.
Aj keď som zlú skúsenosť s veľkým festivalom vlastne vôbec nemala, akosi som ich začala prehliadať. Môj prvý som absolvovala keď som mala 13r. - Hodokvas v Pezinku a vlastne to bol jeden z najlepších aké som zažila. Kruci, mám pocit že toto môžem povedať o väčšine z nich. Proste si ich užívam.
Srdcom, sluchom, telom.. všetkým.
Ale späť k tomu, prečo som si nechala pod nosom ubiehať minulé pohodové ročníky. Asi preto, že som dávala na slová nesprávnych ľudí, ktorí si ho užiť jednoducho nedokázali. Program je tak PESTRÝ, hýri všetkými chuťami a farbami. Nech ste malý, stredný, veľký, taký, hentaký či onaký. Či si chcete užiť hudbu, divadlo, tvoriť, diskutovať, nakupovať, uviaznuť v stanovom mestečku pri vlastnej hudbe s priateľmi ako naši susedia, ísť s jedlom o preteky alebo spiť sa pod obraz boží.. Jaký si to udeláš takový to máš.
Vážne to tento rok nebolo len o Gáboríkovi,  Kiskovi a čapovanej treske, hah. Tieto časti programu išli napríklad celkom mimo mňa a ja som sa o ich prítomnosti dozvedela až po skončení festivalu. Zato mi srdce ukradli pre mňa doposiaľ neznáme skupiny ako Jambinai z Južnej Kórei, Tame Impala z Austrálie, naše slovenské Fúzy Múzy, Juana Molina z Argentíny... Och to bola žena.
A to je len malá časťz programu. Ani nevravím o tom množstve milých stretnutí a okamihov, ktoré mi podvihnú kútiky pokaždé keď si na ne spomeniem.
Zastavovalo sa pri mne množstvo ľudí, najmä cudzinci. Najmilšie spomienky mi zostalo na tých z Kanady, Mexika a Ruska.. Boli tak otvorení, milí, zvedaví a vychutnávali si to naplno. A čo sa mi zase potvrdilo, ej. Musím docibriť angličtinu pretože by som sa rozprááááávala a nie iba rozprávala.
Toto je práve ten typ festivalu kde vás môže poriadne mrzieť, že sa utnete s alkoholom, ktorý zahmlie spomienky.
Len pre zaujímavosť.  Môj pitný režim na Pohode vyzeral takto: 1x nealko pivo, 1x maté a potom.. voda voda, voda, voda, voda, voda, voda. A vlastne ešte... voda!

Ach, keby ste vedeli ako sa mi nechcelo odísť.
Úplne si pamätám ten okamih. Sobota – poobede. Slnko sa nevedelo dohodnúť s oblakmi z vaty kto bude pán. Vo vzduchu sa príjemne miesila hudba z pódií, všade spokojnosť, úsmevy.. smiech. Tam tvoria obrazy, tam ktosi z návštevníkov hrá na klavíry, do toho znie milý falošný spev.. tam sa učia tancovať ľudové tance.. a tam proste len tak ležia na tráve a ľúbia sa.
Akoby všetci tie tri dni hodili stres a problémy za hlavu. Ten oblak spokojnosti, lásky a pohody si treba zažiť. Preto ak máte v sebe aspoň kúsok festivalovej.. hudobnej či kreatívnej dušičky, festival Pohoda vám ju pohladí.

Štvrtok

Piatok 

Ja na Pohode 2013 vs. Ja na Pohode 2014


 fotil Dj Gadjo.cz


 tancujeme aj po ceste, tancujeme všade!


Sobota 05:21

Vítali sme slnko! 
jeden z najkrajších východov.. slnečný tanec :-)

foto: aktuality.sk

to bolo tak.. dojemné
no vážne

Sobota 

slovanská parta / slavic flower crown
kvetinová koruna by čajová
foto: cas.sk

Marián Varga + Moneto


trsám, trsám na parádnu kapelu Preservation Hall Jazz Band


máte Maté?
v Čajovni u sousedú

parta

Ako minulý rok, tak aj tento som zažila na tom istom mieste veľmi milé stretnutie s fotografom Jurajom Tomkom. Vidíte ten poklad, ktorým ma fotí? Už sa teším ako sa podaria.

Stuhy vyšívané!


V pozadí dvorný fotograf a Čičmany :-)píšeme pohodový pozdrav smer MalackyVeru som bola fotená takmer na každom kroku. No väčšiu poklonu moje kvetinové koruny ani nemohli dostať<3
ďakujem


A na koniec.. snová.


 Love, peace and flowers.
Sandra

♥ ☮ 

...
cylinder - slovak handmade
parta / veniec/ kvetinová koruna s farebnými stuhami - čajová
parta / veniec/ kvetinová koruna so slovenskými stuhami - čajová (cajova@hotmail.sk)
...
fotil : Пэтэр Бэзух
úprava : Čajová (Sandra Poláková)
_____________________________________

CONVERSATION

12 komentárov:

 1. Prekrásna! Chýbajú mi tvoje články! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ďakujem <3 Budem sa snažiť aby ich bolo viac a viac.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. víš, vždy si říkám, zda muži ještě hledají "ženy" nebo jim už nechybí a dle toho, jak Tě všichni zastavovali a chtěli fotit, přišla jsi jim jako žena, která se nebojí, že jí je !
  takže díky za příspěvek, znamená hodně .

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne, krásne, krásne, krásne. Krásny článok, krásne vence, krásne fotky - profesionálny fotograf ? parááááda

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nádherná, slovanská ... naša.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. musím se tam příští rok podívat! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Pohoda je nejlepší festival !! ..po 8 ročnících to vím jistě :) ..třeba se tam příští rok potkáme ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @_Klestiik_
  Súhlasím! Veru, možno sa aj stretneme :-)

  OdpovedaťOdstrániť