• PRIDE •

Zajtra 4.júna môžte vyjadriť názor....
Na niečo, čo je našou súčasťou od samého počiatku...na niečo, čo nie je zlé, nie je chorobou, ani nikomu neubližuje.. na niečo pre mňa tak pochopiteľné.
..na vzájomnú lásku dvoch ľudí...
áno, rovnakého pohlavia.Keď sme minulý rok počuli, že sa u nás bude prvý krát diať Pride..neváhali sme a bez rozmýšľania sme sa vybrali podporiť niečo tak krásne ako je láska!

To znechutenie, to sklamanie z ľudí naokolo, ktorí na nás pľuli, hádzali všetko možné, dokonca fyzicky útočili... a vykrikovali veci, ktorým som ani nerozumela........

Nie som naivná, nežijem v ružovom svete.
...no tu sa mi tlačili z toľkého zla slzy do očí.
Tie aj nakoniec tiekli pol dňa vďaka aktívnemu ochrancovi národa a jeho slznej dymovnici.

Hodnotenie

Polícia - 0/10
 
Viete čo mi bolo najviac ľúto? Že ľudí ZA tam bolo menej ako ľudí PROTI. 
V tej chvíli som sa hanbila zato, že som zo Slovenska. Tak obmedzeného a zakomplexovaného národa.
Turisti len nechápavo hľadeli.
Pride? U nás je oslavou. A tu...?
O tomto by sa dalo písať celú noc a ja to nechcem rozmazávať, jednoducho..
Príďte zajtra na Hviezdoslavovo námestie.


Fotky z minuloročného Pridu..


CONVERSATION

14 komentárov:

 1. nie som lesbička ani bisexuálka ale podporujem ich lásku! majú taktiež na ňu právo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Život je boj! A bohužel i za lásku musíme bojovat... Ale za ten pocit to stojí ;) Doufám, že se pak objeví posty zúčastněných a nějaké pozitivní postřehy.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tieto pridey podporujem:) pekná vec...a to čo bolo minulý rok všetko popísané, proti tomuto pochodu,sklamalo aj mňa. a hlavne, že vznikla aj na FB skupina proti tomu..koniec

  OdpovedaťOdstrániť
 4. akurát som o tom včera diskutovala s kamarátmi, nechápem ako môže nejaký primitívny mozog odcudzovať takýchto ľudí*

  OdpovedaťOdstrániť
 5. myslím ako môže niekto odcudzovať homosexualitu.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tohle je něco, co mě vždycky nadzvedne. PROČ se někdo chová tak nechutně hnusně? Co je špatného na tom, milovat někoho stejného pohlaví? Co je komu do toho? A ty reakce co popisuješ, to muselo být šílené :( Taky bych cítila děsné zklamání, zklamání z těch, které mám tak ráda, myslím tím národ obecně, protože pořád mám Česko fakt ráda a jsem na naši zemi hrdá... Ale tohle... Hodně by mě to mrzelo a štvalo a ... Držím palce, aby to bylo letos lepší!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Bohužel, lidé jsou na sebe hnusní a netolerantní, takže tohle se nedivím, že je pro ně nepředstavitelné přijmout :( bohužel takové lidi považuji za omezené. Každý má právo na lásku :) .

  OdpovedaťOdstrániť
 8. joj, vieš ako by som šla? škoda, že nebudem v BA, inak by som tam už určite bola :/

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Minulý rok som bola a zažila som presne to čo ty :( Obrovské sklamanie ... Neznášam tú ľudskú (slovenskú) obmedzenosť ... Tento rok však nepôjdem pretože nemám prostriedky na to dostať sa tam ale budem držať palce :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. I love such events, I believe the world needs to be educated that gay people are normal and should be treated fairly. :)


  xoxo,
  Addie
  The Cat Hag

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Taky nechápu, proč jsou lidé v našich dvou tak maličkých zemích tak netolerantní :(,nebo jestli je to v takové míře i jinde?....

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ty jo, děje se něco podobného i v Česku, jestli jo ... hned se chci účastnit :). A hold hloupých lidí plných předsudků je na světě mnoho, vždycky bylo a vždycky bude. Alespoň, že někteří se nebojí těm lidem postavit a hájit práva jiných :)

  OdpovedaťOdstrániť