Fotografie.. Život v zhmotnených obrazoch.

Fotka, alebo radšej fotografia. Zneje to vznešenejšie a hlavne tomuto obrázku pridáva dôležitosť, ktorú si zaslúži. Nie vždy to bolo tak, ako dnes... V minulosti boli fotografie doslova pokladom. Poctivo poukladané v albume, vystavené na stenách, v rámikoch... Porovnajme si to. Ako to vyzerá s nimi dnes?
Zapojíme fotoaparát k pc,  dáme kopírovať - prilepiť.... 1,2,3 ddddd 400 ..skopírované! Pokrstíme novú zložku menom alebo číslom, prebehneme si ich, nahrajeme na internet a dielo je dokonané.

Preklikávať ľavou myškou 200 takmer rovnakých obrázkov.. Nie ďakujem. Chcem si radšej pozrieť tých 10 originálov v albume.

Týmto neodsúvam fotografie v pc, majú veľa predností.. a aj to vedia. Len nechcem aby sme zabúdali na tie prvé.. pravé.. ozajstné.

Dnes nájdete väčšinou rámčeky s fotografiami na poličke, nie pre vzácnosť, ale aby sme napríklad zaplnili prázdne miesto. Načo by sme si ich viac rozkladali po byte..veď sú na internete, tam ich všetci vidia..
Sú to ale naše spomienky, naše kúsky života.. momenty, ktoré sa nezopakujú. Ak by som si musela zbaliť len pár vecí a odísť na opustený ostrov, viem, že by boli medzi nimi aj fotografie.

Kedy ste naposledy zobrali do rúk album a listovali svojim životom.. ?

Pre mňa je to nádherný pocit, držať v rukách fotografiu či celý album.. Emócie sú silnejšie a vzácnosť obrázku zrazu nevyčísliteľná. Budete mať pocit, že v rukách držíte viac ako zlatý poklad :-)

Vyfotografovala som pre vás niekoľko mojich najvzácnejších kníh života.. inšpirujte sa..Mojou slabosťou sú fotoalbumy s prírodnými alebo orientálnymi motívmi. Recyklovaný papier nemôže chýbať. Samozrejme si nevyvolám všetkých 400 skopírovaných fotografií, ale vyberiem si pár desiatok najvydarenejších unikátov.  
Ak začnete sledovať akcie na vyvolávanie zistíte, že niekedy môžete mať kopu fotografií za smiešnu sumu.


môj najmilovanejší

K fotkám si môžete napísať mená, dátumy, popisky či nalepiť si okolo sušené kvety alebo čokoľvek vás len napadne.  
 :-)

CONVERSATION

3 komentárov:

  1. ten najmilovanejší mam i já ;) to je poklad z tisic a jednej noci :)ale šherezada z telky si nan nesahne!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tento komentár bol odstránený autorom.

    OdpovedaťOdstrániť